Çerez Örnek
canlı destek

Okul Müdürünün Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz;

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza hoş geldiniz!

1989 yılında kurulan Meslek Yüksekokulumuzda, farklı sağlık mesleği alanlarında nitelikli sağlık personeli yetiştirilmektedir. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden olan Ege Üniversitesi bünyesinde kurulmuş Meslek Yüksekokulumuz, alanında uzman ve deneyimli öğretim elemanı ve yaygın uygulama olanakları ile önemli çalışmaların yapıldığı bir mesleki eğitim kurumudur. Meslek Yüksekokulumuzda 12 farklı meslek alanında 15 programda, toplamda iki binden fazla öğrenci ile eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

Okulumuzda meslek eğitiminde akademik gelişim ile birlikte, öğrencilerimizle etkileşimi önemsenmekte, öğrenciler en önemli paydaş olarak kabul edilmekte, öğrenci merkezli bir eğitim ortamının oluşturulması hedeflenmektedir. Bu bağlamda, öğrencilerimiz okul yönetimi ile randevusuz görüşebilmekte, düzenli olarak sınıf temsilcileri toplantıları yapılmakta, öğrencilerimizin her türlü öneri ve şikayetlerini iletebilecekleri, öğrencilerimizin sorunlarıyla doğrudan ilgilenecek bir birim olarak Öğrenci Danışma Ofisi mesai saatleri süresince açık bulunmakta, öğrencilerimizin okul yönetimine doğrudan ulaşabilecekleri iletişim kanalları bulunmaktadır.

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu köklü ve başarılı geçmişi ve dinamik yapısı ile ülkemizde sağlık alanında mesleki eğitime katkı sağlayacak önemli projelerin hayata geçirildiği bir okul olarak da ön plana çıkmaktadır. Mesleki eğitim ile birlikte okulumuzda sosyal sorumluluk içeren topluma çeşitli alanlarda katkı sağlayacak çok sayıda proje yürütülmektedir. Günümüz toplumlarında, bireyin sorumluluklarının kendisi ve yakın çevresi ile sınırlı kalamayacağı ve içinde bulunduğumuz toplum içinde sorumluluklarımızın olduğunu unutmadan, öğrencilerimizden sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde yer alması beklenmektedir.

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda geçireceğiniz eğitim sürecinde başarılar diler, sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.

Prof. Dr. Ali EKŞİ

Okul Müdürü


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ